Plastik Grubu

Cast Polyamid PA6 G

Poliyamid’in döküm şeklidir. Üstün fiziksel, kimyasal, elektriksel ve mekanik özelliklerinden dolayı fazla kullanım alanına sahip mühendislik plastiklerindendir.

Delrin (Pom)

POM (Delrin), polyamid ve döküm polyamide nazaran, daha iyi mekanik değerlere sahip bir malzemedir. Kaydırıcılığı teflon kadar yüksek olmasa da yağsız ortamlarda çok iyi netice verir.

Fiber

Fiber, pamuklu bez tabakaların fenol esaslı bir reçineye emdirilerek elde edilen tabakaların üst üste belli bir sıcaklık ve basınç altında preslenmesi ile elde edilen termoser bir üründür.

Pleksiglas

Pleksiglas, cam yerine kullanılabilen, kırıldığında yaralanmaya sebebiyet vermeyen ve talebe göre oldukça geniş bir renk skalası ve ölçü aralığında üretimi mümkün olan bir üründür.

Polietilen

Polietilen oldukça düşük yoğunluğa sahiptir. Esneklik oranı yüksektir ve düşük sıcaklıklarda da darbeye dayanıklıdır. Mühendislik plastikleri ailesinin en ekonomik üyesidir.

Polikarbon

Kırılmaz özelliği sayesinde güvenliğin birinci derecede önemli olduğu yerlerde cam ve pleksiglas yerine tercih edilen bir ürünüdür.

Poliüretan

Poliüretan, endüstride çok geniş kullanım alanına sahip olup kauçuk ve diğer elastomer malzemelere göre aşınma, yırtılma, darbe, deformasyon ve çeşitli kimyasal maddelere karşı yüksek dayanım gösterir.

Polyamid

Polyamid, yüksek molekül ağırlığı ve çapraz yapıda bağları nedeniyle sert bir plastiktir. Bükülmeye ve aşınmaya dayanıklı bir malzeme olup yük altında uzun süre çalışabilme özelliğine sahiptir.

Ptfe Teflon

Bütün sanayi plastikleri içinde en geniş çalışma sıcaklığı aralığına sahip oluşundan dolayı birçok alanda kullanılabilmektedir.

PVC

PVC levha çubuklar, sanayide yüksek kimyasal dayanımın yanı sıra mekanik dayanımın da gerektiği yerlerde kullanılan bir üründür.

Salmastra

Mekanik salmastra, döner milin sabit bir gövdeden geçtiği ya da zaman zaman da gövdenin mil etrafında döndüğü bir tank içerisinde sıvının bulunduğu bir yöntemdir.

Teflon

Bütün sanayi plastikleri içinde en geniş çalışma sıcaklığı aralığına sahip oluşundan dolayı birçok alanda kullanılabilmektedir.

Vulkollan

Poliüretan, endüstride çok geniş kullanım alanına sahip olup kauçuk ve diğer elastomer malzemelere göre çeşitli kimyasal maddelere karşı yüksek dayanım gösterir.

Yapışkanlı Teflon Bant

Kendinden yapışkanlı kumaşlar; PTFE kaplı cam kumaşın bir yüzeyi yüksek sıcaklığa dayanıklı silikon yapışkanın kaplanmasıyla üretilmektedir.